Utazás témában évek óta világszerte az ‘olcsó utazás’ kifejezésre keresnek rá az emberek. Ha Te is köztük vagy, sőt, ettől függetlenül is érdekel, milyen módon lehet takarékosan, de mégis a megszokott színvonalon utazni, olvasd el 10 kipróbált tippünket.
Az időzítés minden szempontból sokat számít: minél előbb kezdünk el válogatni az ajánlatok közül, annál nagyobb a választék, és ma már a last minute sem kínál nagyobb kedvezményt, mint amit előfoglaláskor adnak. Az előszezonban jelentősen olcsóbban, akár féláron is megkaphatjuk ugyanazt a szállást, mint a főszezonban, és tévhit, hogy ilyenkor még hideg a tenger: május-júniusban a legkellemesebb az idő.
Repülőjegy a skyscanner.hu oldalon elég beírnunk hogy hányan, hova mennénk és kiadja az összes légitársaság ajánlatát. Majd ugyanitt hotelt és autóbérlést is kereshetünk. (Ilyen külföldi oldalak a kayak.co.uk és a hipmunk.com.) Repülős útnál számoljuk hozzá a költségekhez a transzfert, esetleg autóbérlést is. Nézzük meg a Bécsből, Pozsonyból induló lehetőségeket is, itt is számolva az extra költségekkel. Ha ötletünk sincs, hova menjünk, csak az a fontos, hogy minél kedvezőbb legyen az ára, akkor használjuk a www.drungli.com-ot. Itt nem kell célállomást megadnunk, csak a kiindulópontot és azt, hogy mikor és máris válogathatunk a legkedvezőbb ajánlatokból.
Szállásfoglalásnál nagyot esnek az árak, ha lemondunk a tenger vagy éppen a városközpont közvetlen közelségéről. A közösségi szálláskeresőkön (pl www.airbnb.hu, www.wimdu.hu) viszont akár a legfrekventáltabb helyeken is kaphatunk színvonalas, de megfizethető apartmank, lakást, szobát. Kifejezetten apartmanokat, villákat, nyaralókat bérelhetünk a www.homeaway.com-on és a holidaylettings.co.uk oldalakon, ahol számos szűrő beállítása után kapjuk meg a találatokat. A legnagyobb webes szálláskereső, a booking.com magyarul is elérhető, és az eddigi vélemények alapján valós képet kapunk a helyről. Érdemes feliratkozni a szálláskeresők hírleveleire, és Facebookon is követni ezeket, mert nagyon sokszor csak ide teszik ki valóban kedvezményes ajánlataikat, amik viszont így hamar elfogynak.
Autókölcsönzésnél menjünk egész korán a nyaralóhely kölcsönzőjébe és kérjük a legkisebb kategóriás autót. Ilyenkor még sokan nem viszik vissza a kikölcsönzött autókat, és ha nincs nekik a legkisebb kategóriából, kötelesek annak árán egy nagyobb autót adni.
Nagyon sok város, régió kínál városkártyákat, amivel jóval olcsóbban, vagy ingyenesen mehetünk számos programra, nézhetünk meg látnivalókat. Sőt van, ahol maga a kártya is ingyenes a szállásokon megszálló vendégek számára, például Ausztria egyes tartományaiban.
Minden múzeumnak van ingyenes napja a hónapban, vagy ingyenes esti órái. Egy nagyvárosi látogatáskor sokat spórolhatunk azon, ha ezeket előre feltérképezzük. Továbbá vannak olyan programok/látnivalók, amikre ha online előre bejelentkezünk, kedvezményes jegyet kapunk.
Figyeljünk az extra költségekre és kalkuláljunk velük. Ilyenek például: transzfer, parkolás, tömegközlekedés, taxi, borravalók, programok, csomag a repülőgépen, autóbérlés, hajóbérlés, sportszerkölcsönzés, biztosítás.
Étkezés: nagyvárosokban délben ehetünk ebédmenüt, ami mindig olcsóbb. Alapszabály, hogy mindig olcsóbb lesz, ahogy távolodunk a turistahelyektől. Önellátás esetén a www.maps.google.com oldalon illetve saját applikációjuk segítségével megnézhetjük a szálláshelyünk közelében lévő szupermarketeket, és utána ezek weboldalán/applikációján tájékozódhatunk az áraikról, és még a bevásárlólistát is összeállíthatjuk. Érdemes akár a szállást, akár turistairodát megkérdezni, hol vannak helyiek által is látogatott, kedvező árú kisvendéglők a környéken.
Szuvenírnek vegyünk helyi készítésű élelmiszert, ha szállítható, vagy más helyi készítésű terméket a drága műanyag vacakok helyett.
Tájékozódjunk előre a célpont borravalóra és alkudozásra vonatkozó szokásairól.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: