Utazz másképp!

Egy elbűvölő vendégház kulisszatitkai - 3. rész

Egy korábbi felmérésemben kiderült, hogy nagyon érdekel Benneteket, hogyan épül fel egy vendégház, ki van mögötte, ki fogad bennünket. A héten egy ötrészes sorozatban, a pár hónapja nyitott boldogkőváraljai  Mandalaház kulisszái mögé kukkanthattok be.

Az előző részben arról mesélt Viki, hogyan sikerült végül eljutni odáig, hogy megnyithassák a házat a vendégek előtt. Most pedig a névadásról lesz szó, ez mindig egy érdekes és meghatározó eleme egy vendégház életének, náluk ennek is izgalmas története van.

A kezdetekben sokat gondolkodtunk a cég és a vendégház nevén, végülis Mandalaház lettünk. Nem feltételnül spirituális indíttatás miatt – bár mindhármunkat érdekel az ezotéria – hanem valahogy ez volt az, amit mindhárman magunkénak éreztünk. A mandala az, ami talán legjobban megtestesíti a hármunk különbözőségét, másságát, ami pont ettől lesz a végére egy harmónikus egész, azáltal hogy kiegészítjük egymást és így együtt sokkal nagyobb energiát tudunk közvetíteni, átadni.

mandalakep

A logónkat egy mandalatervező grafikus (Kamuti Edit – Human by Eda Design) tervezte, készítette alapos kutatómunkával alátámasztva. Ez nemcsak a motívumokra értendő, hanem minket, mint egyéneket is jó pár kérdésnek vetett alá! Ebből a mi véleményeink, iránymutatásaink alapján szép lassan alakult ki a logónk (aztán majd később ebből került kibontásra a mandalánk, ami a szobák párnáin és a faliképeken is megjelenik).

Elemzései során kiderült, hogy a mi hármasságunk megfeleltethető a test-lélek-szellem dimenziójának. Ez a hármasság a logóban is megjelenik és ennek mentén továbbhaladva alakultak ki a minket meghatározó és a vendégházban megjelenő színek is.

mandalalogoNarancs – anyagi világ – test – földelem – Móni

Zöld – lelki dimenzió – lélek – levegőelem – Viki

Kék – szellemi dimenzió – szellem – fémelem – Dóra

A Mandalaház logójának alapja az „élet virága” motívum, ami egyetemes jelképe az életnek, minden létező felépítését és működését fejezi ki. Többek között a Mindenség és Egység szimbóluma, a teremtésé és tökéletesedésé, az erők harmonizálásáé, de óvó-védő szerepet is tulajdonítanak neki. Komoly gondolatok, ugye? Ezen motívum hosszított változatával a magyar néphagyományban is nagyon kedvelt kelyhes virágot kapunk (pl. tulipán vagy liliom), ami végeredményben a női minőséget jelenti.

mandala2

mandala-napvarazs-agy

A vendégszeretetét és a részletekre is odafigyelő gondoskodását szeretnénk ezzel kifejezni, a természet közelségét és tiszteletét, a közösségi lét erejét és kreativitását sok-sok mosollyal fűszerezve. A kiválasztott színek maguk az alapszínek, a vörös, kék, zöld módosított tónusai, melyeket szintén a fentebb említett szerepeinknek feleltettünk meg, de visszaköszönnek Boldogkőváralja tájképeiben is. Ezeket a tónusokat alkalmaztuk a vendégszobák enteriőrjének kialakítása során, a dekorációk egy-egy színre épülnek szobánként.

Holnap azt mutatjuk be, ki miért felel a házban. Addig is játsszatok a nyereményjátékban, hogy személyesen is ellátogathassatok.

lanyok

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!