2016-ban a Hotel Sopron nyerte Az év kutyabarát szállodája 2016 címet a Kutyabarat.hu-n. Ennek kapcsán annak jártunk utána, hogy mitől is lesz kutyabarát egy szállás, és mire figyeljünk, ha négylábú családtagunk is velünk tart egy utazásra.
Sziládi-Kovács Tibor, a díjat odaítélő Kutyabarat.hu alapitó-tulajdonosa szerint kutyabarát szállásnál a legfontosabb a hozzáállás. “Elengedhetetlen, hogy kicsit a gazdik fejével gondolkozzon egy szolgáltató, mely plusz dolgokkal tud a kutyások kedvében járni. Mivel semmilyen külön engedély vagy minősítés nem szükséges ahhoz, hogy kutyabaráttá váljon egy hely (a meglévő szabályokat kell csak betartani: ÁNTSZ, Nébih), így ezek a plusz odafigyelések a legfontosabbak. Legyen ez egy jutalomfalat a kutyának megérkezéskor, vagy éppen kutyás kirándulóhely ajánló, vagy akár a személyzet kutyabarát hozzáállása.”
Az év kutyabarát szállodája versenyre egyébként 10 kategóriában 76 pályázat érkezett, a zsűriben az alapítókon kívül olyan ismert kutyabarátok voltak, mint Tornóczky Anita, Müller Attila, Kánya Kata, Bőhm György, Czippán Anett. Sziládi-Kovács Tibor azt is elárulta, hogy a pályázat előtt már több hónapon át figyelemmel kísérik a pályázókat, figyelik aktivitásaikat, milyen módon és mennyiségben közvetítik a kutyabarát filozófiát. Milyen tevékenységekkel segítik elő a kutyabarát turizmust, továbbá a felelős kutyatartást.
“A Hotel Sopron külön Facebook csoportot hozott létre a kutyával utazók támogatására, melynek létszáma közel 1000 fő. Több hasznos és érdekes kutyás információt osztanak meg, külön kutyás aktivitásokat szerveznek. Saját kutyabarát kisfilmet is készítettek a szállodában.
2016-ban a leginnovatívabb, legötletesebb kutyás szerepvállalással a Hotel Sopron rukkolt elő.” – mondja Tibor.
Konkrétan milyen szempontokat vegyünk figyelembe, amikor kutyás szállás választunk? – tettük fel a kérdést Tollár Mónikának a Vizslatura.hu alapitójának.
“Számomra a legfontosabb szempontok a lakóhelyem és a szálloda közti távolság (ne kelljen túl sokat utaznunk a kutyámmal), a szállás környékén található szabad, zöld területek (tudjunk jó nagyokat sétálni), illetve az étterem/étkező kutyabarát fokozata (ne kelljen a szobában egyedül hagynom őt az étkezések alkalmával).” – mondja Mónika. “Amit jómagam a szobafoglalás előtt mindenképpen le szoktam ellenőrizni, vagyis konkrétan rá szoktam kérdezni:
1. A wellness-részlegen kívül hova, mely területekre nem lehet még kutyával bemennünk?
2. Van-e (és ha igen, milyen messze van) megbízható 0-24 órás állatorvosi kapcsolata a szállodának vészhelyzet esetére?
3. Mennyibe kerül az ún. kutyabarát felár éjszakánként és kutyánként, illetve konkrétan milyen szolgáltatásokat, előnyöket kapunk ezért cserébe?”
A Hotel Sopron nemcsak ezeknek az elvárásoknak felel meg, hanem szolgáltatásai között szerepel többek közt szobai bekészítés (kutyapárna, itatótál és jutalomfalat), de a szállodában elérhető a dogi pick up, kutyajáték, nyakörv, póráz, kullancs-csipesz is. Az alaposabb takaríthatóság érdekében vinil padlóval került felújításra a hotel két szobája, és az idei évre hasonló módon tervezik további 23 szoba modernizálását. Több infó a külön kutyás profilon itt.
Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.
A Facebookon még több tippet adok:
Utazási, program- és szállástippek kreatívan
Az utazásnak nem kell feltétlenül egy vagyonba kerülnie, még akkor sem, ha különleges. Megmutatom az ingyenes vagy kevés pénzbe kerülő programokat, szállásokat (igen, abból is van ingyenes!), adok kész útitervet és felhívom a figyelmet az új trendekre is. Ha még több info érdekel, nézz körült itt: www.szallasmaskepp.hu
Koszonjuk:)
Ott a pont, nagyon jó megfogalmazás: a hozzáállás a lényeg! Nem kell hozzá sok, de nagyon hálásak tudunk lenni, mi kutyások! 🙂