Utazz másképp!

Liturgikus királylegenda az ország legnagyobb épített szabadtéri színpadán

A Koronázási Ünnepi Játékok csúcspontja a Koronázási szertartásjáték, melyet a koronázás színpompás megidézése mellett a koronázandó király személye tesz izgalmassá – idén III. Béla koronázási szertartását és életét viszi színre Szikora János rendező. A Szertartásjáték több újdonsággal is várja a nézőket: más lesz a színpadkép, az előadás díszletei és zenéje is a bizánci és a keresztény kultúrát ötvözi, a történelmi óriásbábok mellett cirkuszművészek is bekapcsolódnak az előadásba.

Épül a színpad

Az előadás a Nemzeti Emlékhelyen felépített monumentális szabadtéri színpadon, grandiózus díszletek között, modern fény- és látványtechnikával, közel 900 éves koronázási szertartásszövegek tolmácsolásával eleveníti fel ezúttal III. Béla élettörténetét és koronázását.

A címszereplő király szerepét Hirtling István, feleségét, a szépséges Antiochiai Annát Trokán Nóra alakítja. Manuel, bizánci császár szerepében Trokán Pétert, Anonymus szerepében Blaskó Pétert, a Nemzet Művészét láthatjuk. II. Géza király özvegyének szerepében Závodszky Noémi, Lukács, esztergomi érsek szerepében Sághy Tamás lép majd színpadra. A koronázó püspököt Mihályi Győző alakítja. A Koronázási Szertartásjáték dramaturgja Matuz János, a Vörösmarty Színház művészeti intendánsa.

Sajtótájékoztató

Az előadás díszlettervezője Szendrényi Éva, a jelmezeket Kovács Yvette Alida tervezte. A bizánci és keresztény zenei hatásokat ötvöző zenét Szirtes Edina Mókus komponálja.

Az előadásokat két alkalommal, 2017. augusztus 18-án és 19-én 21.00 órától láthatjuk Székesfehérváron, a Nemzeti Emlékhelyen.

A Koronázási Szertartásjátékra már lehet jegyet vásárolni. Online jegyvásárlásra a www.koronazas.hu oldalon keresztül van lehetőség, valamint a Vörösmarty Színház Jegyirodájában, Székesfehérváron is megválthatóak a belépők.

A különleges szabadtéri előadásra ellátogatók bekapcsolódhatnak a Székesfehérvári Királyi Napok programjaiba is. A Városház téren felépül egy középkori város a város közepén, amely az egykori élet mindennapjaiba enged bepillantást. A középkori vásári forgatagban időről időre feltűnnek a közel 5 méter magas királyi óriásbábok is. A Fény utca Európa legnagyobb fénnyel festett, óriás, mozgó történelmi képregénye, mely a megkoronázott király életéről, legendáiról mesél.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!