Utazz másképp!

Bodeni-tó, több mint útikönyv [könyvkritika]

Ugyan, mitől lehet több? “Az útikönyv az útikönyv.”- gondolom magamban egészen addig amíg a csábító borító nem kezd el hívogatni arra, hogy belelapozzak.  Mire észbekapok már majdnem a felénél járok. Hát tényleg több! Attól, hogy a remek humorú szerző, Bagó Tünde szinte visz magával varázslatos útjára, és emellett rengeteg hasznos és gyakorlati infót is megoszt az olvasóval. 

Tünde és férje Krisztián (aki a könyv csodás képeit készítette) hat éve élnek Németországban, a Bodeni-tó mellett, és szabadidejükben rengeteget kirándulnak, felfedezik a környéket. Ez a fajta bennfentesség teszi különlegessé ezt a 340 oldalas útikönyvet, olyan, mintha egy személyes idegenvezető-barát vezetne végig az elbűvölő kisvárosokon, és a lenyűgöző tájon. Külön tetszett, hogy nemcsak a legismertebb, legfelkapottabb városokba “megyünk” el, hanem alig ismert, apró, kedves kis nyaraló-pihenő helyeket ismerhetünk meg ebből a különleges útikönyvből.

 

A Bodeni-tó három ország – Ausztria, Németország, Svájc – találkozásánál, az Alpok lábánál fekszik. Európa harmadik legnagyobb tava a Balaton és a Genfi-tó után. Rendkívül változatos természeti és kulturális gazdagság veszi körül. A könyv azonban nemcsak a tó partján található helyeken vezet végig, hanem egy, két és több lépéssel távolabb is, így az egész régiót komplett megismerhetjük.

 

Egyik kedvencem – amiről még soha nem hallottam – Pfahlbauten, a cölöpfalu, Überlingen mellett. Itt “kitárul az időkapszula ajtaja és belépünk a nagyon távoli múltba, hatezer évet repültünk, hogy ízelítőt kaphassunk a neolitikum emberének életébe.” – írja Tünde a könyvben.

Pfahlbauten, a cölöpfalu

Külön kis keretes részekben plusztippeket kapunk a szerzőtől, olyanokat, amit sem interneten, sem más könyvben nem találnánk. Hol svájcicsoki üzletet ajánl, hol felhívja a figyelmet arra, hogy vigyünk váltóruhát a kalandparkba, mert sok vízi attrakció van, vagy hogy ne hagyjuk ki a Bodeni-tó hallevest egy étteremben.

Minden fejezet végén van az adott helyről szállás infó webcímekkel és árakkal. Az éhes-szomjas utazó számára egy kis eligazítás, hogy hova lehet – érdemes betérni az árak tekintetében. Az én szívemnek különösen kedvesek a kuriózumokat bemutató zöld blokkok: kávézó egy parasztduvarban, középkori kastély, ami ma szálloda, borozgatás egy múzeumban.

Szóval, tényleg jóval több mint egy sima útikönyv, élvezetes úti beszámoló, sok képpel! Ha a Bodeni-tóhoz készültök, ez a legtökéletesebb könyv, de igazából, a könyv elolvasása után akkor is kedved támad menni, ha addig nem jutott eszedbe. Ha viszont csak a karosszékig jutsz el, akkor remek olvasmány a könyv. Őszintén ajánlom mindenkinek. Itt tudjátok megrendelni.

Itt pedig Tünde és Krisztián többi úti élményéről olvashattok, az Élet sója blogon.

Képek: a könyvet én fotóztam, a többi kép a könyv fotóit is készítő Szalai Krisztián munkája, szerzői jog védi, engedély nélkül sehol máshol nem felhasználható, hivatkozással sem.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!